dziś: 2024-04-19

VI Rodzinny Turniej w Gry w Bule

W pięknej scenerii parku lipowego w Kętach  w dniu 4.09.2022 odbył się VI Rodzinny Turniej Gry w Boule pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty.

Na nowym miejscu rekreacji dla mieszkańców – wyznaczonych torach do gry (bulodromach) rozegrane zostały rundy turniejowe w dwóch kategoriach, systemem pucharowym, a nad prawidłowym przebiegiem tych zawodów czuwali sędziowie Marek Wągiel i Zygmunt Zawiła.

Turniej otwierał zastępca Burmistrza Pan Rafał Ficoń, który od samego początku był mocno zaangażowany w ideę powstania bulodromu. Wśród gości zaproszonych był również obecny Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Marek Nycz, który przekazał wszystkim uczestnikom turnieju pamiątkowe albumy książkowe o Kętach oraz Zastępca Dyrektora GOPS w Kętach Pan Piotr Zemanek.

Turniej był dofinansowany ze środków projektu „UTW dla społeczności” będącego częścią programu Uniwersytety Trzeciego Wieku Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

W rozgrywkach wzięło udział 48 osób w dwuosobowych drużynach.

W kategorii rodzinnej mieszanej tj. osoba dorosła i dziecko:

I miejsce zdobyła para: Mikołaj Wójcicki, Ewa Biłka z Kęt

II miejsce: Błażej Piekiełko, Edward Handzlik z Kęt

III miejsce:  Maja Hrapkowicz, Piotr Hrapkowicz z Nowej Wsi

W kategorii dorosłych:

I miejsce zdobyła para Anna Święch i Kazimierz Hojna z  UTW Zabierzów

II miejsce: Edward Handzlik i Stanisław Haczek z  UTW Kęty

III miejsce: Anna Ogrodniczek i Marek Zubek z UTW Nowy Targ

Organizatorem turnieju był Dom Kultury w Kętach wspólnie z sekcją sportową kęckiego UTW. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom UTW, którzy byli zaangażowani podczas turnieju. Dziękujemy sędziom, paniom w rejestracji oraz wszystkim, którzy nieśli pomoc techniczną. Dziękujemy także sponsorowi - firmie Beskid Media za ufundowanie nagród oraz gadżetów dla laureatów.

Wszystkich uczestników zachwycił klimat miejsca, a chwilowo niesprzyjająca aura, nie przeszkodziła w dobrej zabawie, jaką przyniosła sportowa rywalizacja.