dziś: 2024-04-19

Beskidzki Festiwal Tańca 2021 [relacja]

Beskidzki Festiwal Tańca w Kętach 2021r. pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty inny od wszystkich poprzednich…

W tym roku,  z powodu sytuacji epidemiologicznej i obowiązujących zasad bezpieczeństwa, wymuszających ograniczenia w organizowaniu wydarzeń kulturalnych Beskidzki Festiwal Tańca odbył się w formacie on-line.  Do tej pory tancerze prezentowali swoje umiejętności na hali sportowej OSiR w Kętach. Tym razem 8. edycja  Turnieju Tańca Nowoczesnego odbyła się w Sali studyjnej Domu Kultury, a do udziału zgłosiło się ponad 600 uczestników! Było to możliwe tylko dzięki technologii i możliwości transmisji wydarzenia online.

stanowisko techniczne, Beskidzki Festiwal Tańca, fot, Dom Kultury w Kętach

Przysyłane wcześniej prezentacje filmowe (ponad 130 filmów) zostały oceniane przez profesjonalne Jury, a transmisja z przebiegu turnieju była udostępniona wszystkim zainteresowanym  na kanale YouTube na żywo. Turniej przebiegał w trzech blokach wiekowych: do 12 lat, 13-15 lat i pow. 15 lat. Uczestnicy prezentowali trzy kategorie taneczne: jazz +modern, street dance i show dance. Turniej rozpoczynała najmłodsza kategoria do 12 lat i w tej grupie, jaki i kolejnych można było zobaczyć prezentacje solowe, w duetach i w grupach. W sumie  zostały przeprowadzone 24 rundy taneczne.

Uczestnikami tegorocznego on-linowego turnieju byli zarówno tancerze z okolicznych klubów i szkół tańca, jak i bardzo odległych miejscowości: z Poznania, Białegostoku, Grodziska Mazowieckiego, Nysy, Słupska, Zwolenia, Konstantynowa Łódzkiego, Pabianic czy Szczecina. To właśnie formuła on-line zniwelowała barierę odległości jaka ogranicza nieraz tancerzy z  drugiego krańca Polski do udziału w naszym  turnieju. Ponadto zgłoszeni uczestnicy reprezentowali szkoły tańca i instytucje  kultury z: Bielska-Białej, Chechła, Chorzowa, Czechowic--Dziedzic, Dobczyc, Dobrzykowic, Gliwic, Kóz, Krakowa, Kiełczowa, Lubnia, Oświęcimia, Pszczyny, Rzgowa, Siemianowic Śląskich, Tychów, Ustronia, Wadowic.

Puchary, medale i pamiątkowe dyplomy zostaną przesłane uczestnikom pocztą. Zgodnie z regulaminem dla każdej zwycięskiej formacji zostały również przyznane nagrody pieniężne w wys. 300 zł.

fot. DK Kęty. Nagrody dla uczestników BFT 2021

Choć turniej  w takiej formie on-line miał swój niepowtarzalny urok, to jednak bardzo brakowało nam - organizatorom, sportowej energii, entuzjazmu uczestników i tej niezwykłej tanecznej atmosfery,  jaka zawsze panuje na festiwalu podczas  rywalizacji "na żywo".

Dziękujemy wszystkim trenerom, instruktorom, którzy pomimo zaistniałych trudności jakimi są choćby utrudnione warunki do trenowania czy przygotowanie i nagranie filmów z pokazu swoich podopiecznych, tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Mamy nadzieję, że kolejna edycja BFT obędzie się za rok tradycyjnie na kęckiej hali w otoczeniu licznej publiczności i kibicujących rodziców.

Za umożliwienie płynnej transmisji na żywo dziękujemy Beskid Media

www.beskidmedia.pl

Zapisana transmisja z całego festiwalu już wkrótce dostępna będzie tutaj:

KLIK

W Y N I K I