dziś: 2021-06-15

"W poszukiwaniu San Escobar. Oblicza Argentyny" | Spotkanie z podróżnikiem [relacja]

Boskie Buenos - stolica tanga i futbolu. Kolorowe Andy, koka i smutni Indianie. Bezkresna pampa i gauczo na koniu na autostradzie. Jezuickie misje i wodospady Iguazu. Jak można zmarznąć w tropikalnej dżungli?

Jak rozbić namiot na kaktusowym polu i nie przebić materaca? Jak wygląda pogrzeb na 4-piętrowym cmentarzu? Na te i inne pytania nasz podróżnik Tomek Nowak postara się odpowiedzieć przemierzając zdjęciami i opowieścią północną część Argentyny. Do tego odwiedzimy Urugwaj - krainę termosów i wielbicieli yerba mate.

Setki pięknych tancerek, pióra, bębny i barwny korowód, czyli o tym jak trafiliśmy na karnawał na brzegu La Platy. Zwariowana eskapada do Ameryki Południowej. Jak zwykle z ambitnym planem, namiotem i mnóstwem przygód.

 

LINK DO NAGRANIA 

 

Tomek Nowak - zakochany w górach miłośnik podróży i pieszych wędrówek. Lubi niedzielne, rodzinne wycieczki w pobliskie Beskidy i wymagające, forsowne trekkingi w bezludnych górach czy dzikich pustyniach.

Nie cierpi nudy i często powtarza, że wcale nie trzeba się bardzo oddalać od domu, żeby przeżyć prawdziwą przygodę.
Poza polskimi górami wędrował z plecakiem po ukraińskich połoninach, Alpach, Durmitorze, Pirynie. Podróżował po Afryce i Bliskim Wschodzie. Był na Azorach, Islandii i w Ameryce Południowej. W 44 krajach zawsze z plecakiem, nigdy z biurem podróży :-) Chyba może powiedzieć o sobie, że jest uzależniony od podróżowania.

powrót do wydarzeń