dziś: 2024-03-28

WARSZTATOWNIA | #KulturaOnline

Codziennie Dom Kultury w Kętach odwiedzało nawet kilkaset osób.  Zajęcia taneczne, muzyczne, czy plastyczne, a to tylko kropla w morzu aktywności, które na co dzień czekały na mieszkańców Gminy Kęty. Prężnie działało również kino, spotkania Klubu Obieżyświatów, czy Uniwersytet Trzeciego Wieku. Co miesiąc organizowaliśmy kilka mniejszych lub większych imprez, koncertów i spektakli.

Z powodu pandemii nasza działalność została mocno ograniczona. Bogata oferta kulturalna, którą na bieżąco zmieniamy zgodnie z potrzebami mieszkańców, nagle została wywrócona o 180 stopni. Nie poddajemy się jednak! Ruszyły pierwsze zajęcia on-line, np. „Warsztatownia”, czyli twórcze warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Razem z nami można stworzyć wiosenną dekorację do domu, czy fantazyjne łapacze snów, a nawet zdrowotny syrop z mniszka lekarskiego. Filmy znajdą Państwo na naszym profilu Facebook oraz na www.domkultury.kety.pl w zakładce „aktualności”.

Grupy tańca nowoczesnego mają możliwość wzięcia udziału w zajęciach przez internet. Taka forma cieszy się dużą popularnością, a nasi instruktorzy dokładają wszelkich starań, żeby nowa rzeczywistość nie zablokowała możliwości rozwoju ich podopiecznych. Staramy się zbudować ofertę na miarę obecnej sytuacji.

Przygotowujemy się również na kulturę „po kwarantannie”. Bo przecież wszystko wróci w końcu do normy. Czekamy z utęsknieniem na Dom Kultury tętniący życiem.

WARSZTATOWNIA to zajęcia, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród każdej grupy wiekowej. Odbywały się 2 razy w miesiącu w Domu Kultury w Kętach. Ze względu na panującą sytuację, postanowiliśmy przenieść zajęcia do sieci. Zachęcamy do udziału w e-warsztatach, które prowadzi Kamila Byrdziak - Duraj.

FACEBOOK DOMU KULTURY W KĘTACH

WIOSENNE MOTYLE