dziś: 2024-03-29

Wielkanocny bukiet Pani Wiosny

12 kwietnia odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej "Wielkanocny bukiet Pani Wiosny", podczas którego wręczono nagrody laureatom. W ramach #drzewodlaklimatu ​uczestnicy wydarzenia otrzymali również sadzonki drzew od Powiatu do posadzenia u siebie w ogrodzie.

Po wernisażu nastąpiło wspólne zasadzenie drzewka przez m.in. Piotra Wojtyczka, zastępcę dyrektora Domu Kultury w Kętach, Agnieszkę Adamczyk, naczelniczkę Wydziału Ochrony Środowiska oraz Anetę Bogacz, dyrektorkę Infrastruktury Społecznej w Urzędzie Gmina Kęty.

12 kwietnia w powiecie oświęcimskim rozpoczęła się kampania edukacyjna w ramach II Małopolskiego Dnia dla Klimatu pod hasłem #drzewodlaklimatu
Kampanię zainicjował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Jest ona prowadzona w niemal wszystkich powiatach w naszym województwie. Ma na celu uświadomienie mieszkańców na temat dynamicznej zmiany klimatu i konieczności podjęcia działań w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom tych zmian.
Inauguracja kampanii miała miejsce podczas prelekcji prowadzonej przez leśnika z Nadleśnictwa Andrychów w Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 5 w Oświęcimiu.
Prelekcje rozpoczynały się od wspólnego nasadzenia drzewek na terenie szkół. W sadzeniu uczestniczyli m.in. Andrzej Skrzypiński - Starosta Oświęcimski, zastępca prezydenta Oświęcim - Miasto Pokoju - City of Peace Krzysztof Kania , Wojciech Zacny - specjalista ds. stanu posiadania i edukacji leśnej z Nadleśnictwa Andrychów, Katarzyna Chmielewska - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Oświęcimiu, nauczyciele oraz uczniowie.
Podczas inauguracji kampanii zasadzono oraz przekazano mieszkańcom do zasadzenia 120 szt. sadzonek.
Kampania odbywa się w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA/LIFE19 IPC/PL/000005, realizowany przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz z NFOŚiGW.

WYNIKI KONKURSU
Do udziału w naszym wiosennym konkursie plastycznym zaprosiliśmy wszystkich zainteresowanych - małych i dużych. Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac.

Kat. do 7 lat - prace płaskie

I miejsce – Sandra Kowalczyk

II miejsce – Nikodem Apryas i Joanna Ochmanek

III miejsce – Jakub Czarny

Wyróżnienia – Eryk Jarosiński, Lena Kolasa, Pola Ogorzałek, Olga Flejtuch, Amelia Kajor

Kat. do 7 lat – prace przestrzenne

I miejsce – Maja Matusiak

II miejsce - Milena Gąsiorek

III miejsce - Oliwia Gałgan

Wyróżnienia – Emilia Oleksy, Maja Górkiewicz, Liliana Nycz, Kacper Adamus

Kat.  8-13 lat – prace płaskie

I miejsce – Emilia Krawczyk

II miejsce – Maja Januszewska, Helena Amado

III miejsce - Aurelia Gorbaczuk, Kamila Czachowska, Aleksandra Zoń, Oliwier Płonka

Wyróżnienia – Antoni Siwek, Nikola Bielenin, Amelia Kubica, Julia Jędrzejczyk, Katarzyna Baścik, Zofia Michalak, Martyna Wiśniowska

Kat.  8-13 lat – prace przestrzenne

I miejsce – Michalina Zięba

II miejsce - Eliza Babik

III miejsce - Adrian Lisowski

Wyróżnienia – Maja Kolber

Dorośli

I miejsce – Barbara Moc – Mika

II miejsce - Agnieszka Jamróż- Zmiertka

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. Gratulujemy laureatom konkursu!