dziś: 2023-01-31

Wycieczki rowerowe seniorów

9.10.2021 Wycieczka rowerowa Porąbka-Wielka Puszcza 
Zbiórka przy D. K Kęty, o godzinie 10:00 wyjeżdżamy w kierunku Porąbki. Jedziemy przez kładkę kobiernicka do Kobiernic i kierujemy się w stronę Porąbki, dojeżdżamy do Zapory porąbka, krótki postój i wyruszamy na kaskady, ścieżką przejeżdżając na drogę prowadzącą do wielkiej Puszczy, tu cykliści zatrzymali się na odpoczynek w restauracji. Jedziemy ul. Gminna przez Czaniec, urokliwą ścieżka obok rzeki wracamy do Kęt. Następny wyjazd za tydzień Pętelka Witkowice, NidekGłębowice, Osiek, Malec i Nowa wieś, Kęty.

16.10.2021 Wycieczka rowerowa Witkowice-Osiek
Wyjeżdżamy z parkingu DK Kety o godzinie 10:00 Ulicą Czajki, jedziemy do Witkowic, docieramy do bardzo przyjemnego miejsca idealnego, aby odpocząć, czyli kapliczki na wodzie znajdującej się lesie w Witkowicach, jest się tam źródełko z wodą, niestety nienadająca się do picia, ołtarzyk polowy i obelisk z tablicą pamiątkowa dla bohaterów II wojny światowej. Po krótkim odpoczynku dalej kierujemy się przez Nidek i Głębowice do Osieka na ul. Starowiejska tu zatrzymujemy się przy kopcu Grunwaldzkim stworzonym przez mieszkańców Osieka dla upamiętnienia bitwy pod Grunwaldem 14 lipca 1410 r. Dalej jedziemy na molo – restauracja i ośrodek rekreacyjny zatrzymaliśmy się, na rozmowę z sympatycznymi turystami z Ostrowy, po czym wracamy do Kęt przez Nidek i Nową wieś. Trasa prowadziła ponad 30 km, lecz była dla uczestników bardzo łatwa i przyjemna.
Zbliża się dzień wszystkich świętych, pojedziemy do niemieckiego obozu zagłady w Brzezince, zapalimy znicz na tablicy upamiętniającej cierpienie i śmierć 4 milionów niewinnych ludzi dalej, wyruszymy pod pomnik Żołnierzy wyklętych i wrócimy przez Zabrze, Grojec, Osiek, Malec i nowa wieś aż do Kęt.
Zapraszamy seniorów UTW Kety i wszystkich chętnych zbiórka o godzinie 10.00 DK Kęty.

powrót do wydarzeń