dziś: 2024-05-21

X Beskidzki Festiwal Tańca za nami!

W dniu 18 marca 2023 r. odbył się X Beskidzki Festiwal Tańca pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty. Podczas X Turnieju Tańca Nowoczesnego, którego organizatorem był Dom Kultury w Kętach swoje umiejętności prezentowali tancerze z całej Polski, a widzowie mogli podziwiać ciekawe choreografie połączone z piękną dekoracją utrzymaną w klimacie Alicji w Krainie Czarów. Na uczestników wydarzenia spoglądał Kot z Cheshire. Niezapomniany klimat festiwalu to również ogromna dawka pozytywnej energii.

Na parkiecie Hali Sportowej OSiR w Kętach zaprezentowało się blisko 800 tancerzy z całej Polski. Swój udział w festiwalu zgłosiło 71 grup tanecznych, 276 solistów i 48 duetów z miejscowości, takich jak: Andrychów, Bielsko-Biała, Brzeszcze, Chrzanów, Częstochowa, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Jaworze, Katowice Kęty, Knurów, Kozy, Kraków, Mierzęcice, Mszana Dolna, Ornontowice, Oświęcim, Radzionków, Skrzydlna, Sosnowiec, Spytkowice, Sułkowice, Tarnowskie Góry, Tychy, Wałbrzych, Wieliczka, Wilamowice, Zakopane, Żory, Żywiec.

Mieliśmy przyjemność obejrzeć 395 wspaniałych prezentacji tanecznych.

Uczestnicy z podziałem na solistów, duety i grupy zmierzyli się w 3 kategoriach tanecznych: HIP-HOP, JAZZ/MODERN i SHOW DANCE oraz w 3 kategoriach wiekowych: do 12 lat, 13-16 lat i pow. 17 lat.

Tancerzy oceniało profesjonalne jury w składzie:
Aneta Bułka, Milena Karpińska-Garcorz, Oskar Handermander, Patryk Gorzkiewicz GORZKI

Fantastycznych uczestników dopingowała licznie zgromadzona publiczność – rodziny, przyjaciele, miłośnicy tańca. Dzięki festiwalowi mogliśmy po raz kolejny przekonać się, jak wielu młodych ludzi pasjonuje się tańcem. Uczestnicy doskonaląc swoje umiejętności ciężko trenują pod okiem swoich instruktorów i choreografów, którym składamy gorące podziękowania za wysiłek i trud włożony w przygotowanie swoich podopiecznych.

Organizatorzy V Beskidzkiego Festiwalu Tańca składają serdeczne podziękowania na ręce:

Burmistrza Gminy Kęty - Pana Krzysztofa Jana Klęczara

Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji - Pana Jakuba Grabskiego

Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bulowicach - Pani Anny Kobielus

Pani Małgorzaty Kotlarczyk-Wiewiórki i Szkoły Tańca Impresja

Pan Katarzyny Nycz-Zięciny i Studia Tańca BE THE ART

Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi – prezesa Andrzeja Kalety i komendanta Łukasza Krawczyka i Strażaków zapewniających zabezpieczenie medyczne turnieju

oraz wspaniałych wolontariuszy z Liceum im. Wyspiańskiego w Kętach.

Wydarzenie prowadził Łukasz Franusik. Do bitew 1 v 1 przygrywała DJ Daria Sala. Za oprawę muzyczną wydarzenia dziękujemy Panu Jakubowi Prządka. 

 

Pragniemy złożyć podziękowania naszym Sponsorom:

Alumetal S.A.

Beskid Media Sp. z o. o.

Polskie Składy Budowlane Gabryś-Sikora

ICD Auto Kęty

ENERGYLANDIA

Firma „Toczek” – Jan Toczek

Piekarnia Porąbka – Tadeusz Oczkowski

 

Podziękowania kierujemy także do patronów medialnych wydarzenia:

Info Kęty, Fakty Oświęcim, Witkowice.com, MamNewsa.pl, Portal informacyjny Radia Andrychów i Nowin Andrychowskich


 

 WYNIKI
X BESKIDZKI FESTIWAL TAŃCA 

 

 

KATEGORIA:  HIP-HOP do 12-lat - DUETY

I          OLA WIECZOREK i BASIA KALINOWSKA

Uczniowski Klub Tańca Sportowego CORDEX, WAŁBRZYCH instruktor: Joanna Chudzicka

II         MAJA SELEGA i AGATA DEPTA

Soulab SOSNOWIEC, instruktor: Aleksandra Supińska

III       LIWIA KURIATA i LENA ADAMCZYK        

Uczniowski Klub Tańca Sportowego CORDEX, WAŁBRZYCH, Joanna Chudzicka

KATEGORIA:  HIP-HOP do 12-lat – GRUPY

I          Nie leć w COOLki

Uczniowski Klub Tańca Sportowego CORDEX, WAŁBRZYCH, instruktorzy: Joanna Chudzicka, Sonia Baran

II         GRW KIDS 

Grawitacja Dance Academy, OŚWIĘCIM, instruktor: Katarzyna Nycz-Zięcina

III       La FOULE   

MTJ Dance Academy, RADZIONKÓW, instruktor: Mateusz Mateja

KATEGORIA:  HIP-HOP 13+ DUETY

I          MAJA SIKORSKA i MAJA PIELECH

Akademia Tańca PERFECT, KNURÓW, instruktor: Natalia Kajzer

II         NADIA OTREMBA i WIKTORIA ODROBINA

SOULAB, SOSNOWIEC, instruktor: Aleksandra Supińska

III       MARTA SŁODCZYK i AMELIA GAWLIK    

SOULAB, SOSNOWIEC, instruktor: Aleksandra Supińska

KATEGORIA:  HIP-HOP do 13-16 lat – GRUPY

I          BIRG

Dom Kultury w Kętach, instruktor: Katarzyna Nycz-Zięcina

II         COOKIE BEAT

Dom Kultury w Kętach, instruktor: Katarzyna Nycz-Zięcina

III       INFLOW

MTJ Dance Academy, RADZIONKÓW, instruktor: Mateusz Mateja

KATEGORIA:  HIP-HOP +17 lat – GRUPY

I          CHILLI

Uczniowski Klub Tańca Sportowego CORDEX, WAŁBRZYCH, instruktor: ,Piotr Polarski

II         FRESH CONNECT

SOULAB, SOSNOWIEC, instruktorzy: Supińska i Jędryka

III       ILLEGAL

Szkoła Tańca STEREO, BIELSKO-BIAŁA, instruktor: Marcin Składan

KATEGORIA:  HIP-HOP do 12 lat – BITWY 1vs1

I AGATA DEPTA, SOULAB SOSNOWIEC

II JULIA WASIK, SOULAB SOSNOWIEC

III NADIA OTREMBA, SOULAB SOSNOWIEC

KATEGORIA:  HIP-HOP 13-16 lat – BITWY 1vs1

I          GABRYSIA STOKŁOSA, BNB Academy of Dance, KRAKÓW

II         EMILIA NOWAK-KRUCZEK, BNB Academy of Dance, KRAKÓW

III       PATRYK PAW, Dom Kultury w Kętach, Katarzyna Nycz-Zięcina

KATEGORIA:  HIP-HOP +17 lat – BITWY 1vs1

I          ALEKSANDRA OŁDŻEJ MARKIEIWCZ

II         KAROLINA KORUS

III       WERONIKA ZAITZ

KATEGORIA:  SHOW DANCE do 12-lat – SOLO

I          KAMIL DOMINIK

XDance Academy, JASTRZĘBIE-ZDRÓJ, instruktorzy:  Karol Zdańkowski i Klaudia Dobrowolska

II         NATALIA KRZYWDA

XDance Academy, JASTRZĘBIE-ZDRÓJ, instruktor: Karol Zdańkowski i Klaudia Dobrowolska

III       AMELIA SZELEST

Carmen Dance Center, KATOWICE, instruktor: Damian Król

KATEGORIA:  SHOW DANCE do 12-lat – DUETY

I          NATALIA KRZYWDA i KAMIL DOMINIK

XDance Academy, JASTRZĘBIE-ZDRÓJ, instruktor: Karol Zdańkowski

II         IGA MROWIEC i RÓŻA MARTYNIAK

RootArt KOZY, instruktor: Sara Handzlik

III       JULIA NYCZ i NADIA TROSZOK

Mażoretki NEMEZIS WILAMOWICE, instruktor: Karolina Troszok

KATEGORIA:  SHOW DANCE do 12-lat – GRUPY

I          FLEX SD KIDS

Studio Tańca i Fitness FLEX, SPYTKOWICE, instruktor: Anna Michno

II         MAŁA REAKTYWACJA

MOK Żory oraz Stowarzyszenie Formacja Taneczna Reaktywacja, ŻORY, instruktorzy: Ewa Rak, Patrycja Rak

III       CARMENKI

Carmen Dance Center, KATOWICE, instruktor: Damian Król

KATEGORIA:  SHOW DANCE 13+ – SOLO

I          GAJA ZAWADA    

Art Academy – Akademia Tańca KATOWICE, instruktorzy: Natalia Gap

II         MAGDALENA KOPRYŚ 

MOK Żory oraz Stowarzyszenie Formacja Taneczna Reaktywacja, ŻORY, instruktorzy: Ewa Rak, Monika Sabadasz

III       Weronika Waloszek

Dom Kultury w Wapienicy, BIELSKO-BIAŁA, instruktor: Agnieszka Pysz

KATEGORIA:  SHOW DANCE 13+ – GRUPY

I          REAKTYWACJA  

MOK Żory oraz Stowarzyszenie Formacja Taneczna Reaktywacja , ŻORY, instruktorzy: Ewa Rak, Monika Sabadasz

II         CARMEN TEAM   

Carmen Dance Center, KATOWICE, instruktor: Damian Król

III       ROOTART  

Klub Sportowy RootArt, KOZY, instruktor: Sara Handzlik

KATEGORIA:  SHOW DANCE + 17 lat – DUETY

I          ZOFIA ZAJDA i KINGA DOLINA

Klub Sportowy MILLENIUM, BRZESZCZE, instruktorzy: Magdalena Kowalska, Elżbieta Caban

II         WERONIKA WALOSZEK i MAJA NOWAK

Dom Kultury w Wapienicy, BIELSKO-BIAŁA, instruktor: Agnieszka Pysz

III       BARBARA PASZEK i NICOLA PĘKALA

Mażoretki NEMEZIS, WILAMOWICE, instruktor: Karolina Troszok

KATEGORIA:  MODERN/JAZZ do 12-lat – SOLO

I          LENA KSIĘŻYK

Studio Tańca MK, TARNOWSKIE GÓRY, instruktor: Marzena Kobryń

II         JULIA BROŻEK

Studio Tańca MK, TARNOWSKIE GÓRY, instruktor: Monika Kocot

III       AMELIA SZELEST

Carmen Dance Center, KATOWICE, instruktor: Damian Król

KATEGORIA MODERN/JAZZ do 12-lat – DUETY

I          KORNELIA WOJTACHA i JOANNA SZCZEPANIK

Carmen Dance Center, KATOWICE, instruktor: Damian Król

II         MAJA JENDRYSZCZYK i MAJA ŁUCZAK

MOK Żory oraz Stowarzyszenie Formacja Taneczna Reaktywacja, ŻORY, instruktorzy: Ewa Rak, Patrycja Rak

III       ZOFIA KACZMARCZYK i EMILIA BIERZAŁO

Szkoła Tańca JUST DANCE, WIELICZKA, instruktor: Masha Handzel

KATEGORIA:  MODERN/JAZZ do 12-lat – GRUPY

I          LILY

Studio Tańca MK, TARNOWSKIE GÓRY, instruktor: Monika Kocot

II         MK TEAM KIDS

Studio Tańca MK, TARNOWSKIE GÓRY, instruktorzy: Marzena Kobryń, Monika Kocot

III       LILY ONE

Studio Tańca MK, TARNOWSKIE GÓRY, instruktor: Monika Kocot

KATEGORIA:  MODERN/JAZZ 13-16 lat – SOLO

I          NIKOLA CHMIEL

Rewia Dziecięco-Młodzieżowa „DINO”, ANDRYCHÓW, choreograf: Anna Dovganovska, instruktor: Stefania Pikoń

ex aequo

I          ALEKSANDA JANICZEK          

Studio Tańca MK, TARNOWSKIE GÓRY, instruktor: Marzena Kobryń

II         GAJA ZAWADA

Art Academy – Akademia Tańca, KATOWICE, instruktor: Karol Mental

III       AGATA JELEŃ

Art. Academy, KATOWICE, instruktor: Marcin Mroziński

KATEGORIA:  MODERN/JAZZ 13+ – DUETY

I          MAJA ZIÓŁKOWSKA i JULIA BROŻEK

Studio Tańca MK, TARNOWSKIE GÓRY, instruktor: Monika Kocot

II         JAKUB RZEPECKI i NATALIA SZTAFA

Klub Sportowy RootArt, KOZY, instruktor: Sara Handzlik

III       DOMINIKA MIGDOŁ i MAGDALENA KOPRYŚ

MOK Żory oraz Stowarzyszenie Formacja Taneczna Reaktywacja, ŻORY, instruktor: Ewa Rak, Monika Sabadasz

KATEGORIA:  MODERN/JAZZ 13-16 lat – GRUPY

I          MAMI ONE

Studio Tańca MK, TARNOWSKIE GÓRY, instruktor: Marzena Kobryń

II         REAKYWACJA JUNIOR

MOK Żory oraz Stowarzyszenie Formacja Taneczna Reaktywacja, ŻORY, instruktorzy: Ewa Rak, Monika Sabadasz

III       MK TEAM

Studio Tańca MK, TARNOWSKIE GÓRY, instruktorzy: Marzena Kobryń, Monika Kocot

KATEGORIA:  MODERN/JAZZ + 17 lat – SOLO

I          EWELINA HYSKA

Akademia Tańca Antidotum, CZĘSTOCHOWA, instruktor: Katarzyna Kalata

II         NICOLE BOSZ

Studio Tańca MK, TARNOWSKIE GÓRY, instruktor: Marzena Kobryń

III       WIKTORIA KACZMARCZYK

Akademia Tańca Antidotum, CZĘSTOCHOWA, instruktor: Katarzyna Kalata

KATEGORIA MODERN/JAZZ + 17 lat – GRUPY

I          AKADEMIA TAŃCA ANTIDOTUM – SENIOR TEAM

Akademia Tańca Antidotum, CZĘSTOCHOWA, instruktor: Katarzyna Kalata

II         ATELIE

Studio Tańca MK, TARNOWSKIE GÓRY, instruktor: Monika Kocot

ex aequo

II         MILLENIUM SENIOR TEAM

Klub Sportowy MILLENIUM, BRZESZCZE, instruktor: Magdalena Kowalska

III       TESS

Tarnogórskie Centrum Kultury, TARNOWSKIE GÓRY, instruktor: Justyna Michalska

Serdecznie gratulujemy! Do zobaczenia za rok!

powrót do wydarzeń