dziś: 2024-03-29

Ala Stwora laureatką konkursu "Nasze Muzyczne Źródełko"

GRATULUJEMY WYGRANEJ!

Alicja Stwora z Kęt laureatką konkursu „Nasze Muzyczne Źródełko”! Wielkie brawa i gratulacje!

Alicja Stwora z naszego ZPiT "Małe Kęty" została laureatką konkursu „Nasze Muzyczne Źródełko” organizowanego przez Polskie Radio Dzieciom oraz Radiowe Centrum Kultury Ludowej i wystąpi w specjalnym koncercie na radiowej scenie!

Serdeczne podziękowania od Ali i jej Rodziców za każdy oddany głos, zwłaszcza wszystkim mieszkańcom Gminy Kęty!

Alicja Stwora ma 8 lat, jest uczennicą drugiej klasy kęckiej „Jedynki” i właśnie została laureatką III edycji konkursu „Nasze Muzyczne Źródełko” organizowanego przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej i Polskie Radio Dzieciom.

Pasją Ali jest folklor Beskidu Żywieckiego i biały śpiew, którego uczy się w Fundacji Braci Golec u pani Agnieszki Sikory. Jej fascynacja muzyką ludową rozpoczęła się, gdy miała 5 lat i zaczęła uczęszczać na zajęcia ZPiT  Małe Kęty, a także za sprawą dziadków pochodzących z Żywiecczyzny i z Beskidu Małego. W wieku 6 lat zaczęła samoistnie posługiwać  się techniką tzw. białego śpiewu, podpatrując najlepsze śpiewaczki ludowe z Żywiecczyzny i od nich się ucząc.

W ciągu ostatniego półrocza Alicja, m. in, została laureatką konkursu Stara Tradycja organizowanego w ramach Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata w Warszawie, zdobyła I miejsce (kat. soliści do lat 12) w 33. Konkursie Gry na Unikatowych Instrumentach i Śpiewu Tradycyjnego oraz I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej w Oświęcimiu.