dziś: 2021-09-17

Zajęcia sekcji rękodzieła UTW "Gustownia"

W dniu 12 marca 2019 r. na zaproszenie członków sekcji rękodzieła UTW "Gustownia" (członków ponieważ mamy w swoich szeregach jednego Pana), gościliśmy liczną grupę pasjonatów rękodzieła z Wieprza - już po raz drugi i grupę z Zatora. Spotkania nasze mają na celu wymianę doświadczeń z dziedziny nowych technik rękodzielniczych. Panie z Zatora zaprezentowały nam szeroki wachlarz swoich wytworów, pięknych i profesjonalnie wykonanych. Mamy nadzieję, że podzielą się z nami swoimi umiejętnościami zapraszając nas następnym razem do siebie.

W części praktycznej goście mogli zapoznać się z techniką robienia czapek, kominów, szalików na obręczach dziewiarskich, a Ci którym już bliżej do wiosny - przywracali drugie "życie starym książkom" wykonując piękne wazony.

Kierując się staropolską gościnnością przygotowałyśmy poczęstunek, który oprócz walorów smakowych, jak przystało na sekcję artystyczną, posiadał również walory estetyczne: piękne, smakowite kanapeczki, koreczki, ciasteczka. Hitem była wykonana na miejscu zupa dyniowa. Panie pokazały swoje talenty nie tylko artystyczne, ale również kulinarne.

Następne spotkanie już zaplanowane - wybieramy się do gościnnego Wieprza, gdzie będziemy zgłębiać tajniki kompozycji przestrzennych z cyklu: co kryje filiżanka.

autor relacji:  Zosia - Stasia

powrót do wydarzeń