dziś: 2024-03-29

ZPiT Kęty na 59. TKB | Gratulujemy występu!

W niedzielę, 7 sierpnia 2022 ZPiT Kęty zaprezentował się w pełnej krasie na  finale Tygodnia Kultury Beskidzkiej, po dwuletniej przerwie w udziale w tym festiwalu, spowodowanej pandemią. Wiślański amfiteatr przywitał tancerzy wypełnioną po brzegi widownią i wspaniałą atmosferą.

Zespół zaprezentował program oparty na folklorze Górnego Śląska, nie zabrakło pieśni górniczych i dostojnej prezencji panów w górniczych mundurach. Grupa pokazała się w 40-minutowym programie, wykazując się nie lada kondycją. Na koniec uhonorowano najstarszego członka zespołu - pana Bronisława Mertę, który nagrodzony został owacjami, świadczącymi o podziwie nad jego energią i krzepą. Dźwięki oklasków pełnej publiki jeszcze długo pobrzmiewać będą w uszach członków zespołu, a już 15 sierpnia przed nimi kolejne wyzwanie- występ na Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej na Rynku Głównym w Krakowie. Trzymamy kciuki!!!

Składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów!