dziś: 2024-05-08

"Dziady, cz. II" na deskach DK

„Dziady część II” A. Mickiewicza to utwór opisujący dawny obrzęd ludowy związany z przywoływaniem dusz zmarłych, w trakcie którego żywi pomagają umarłym w odzyskaniu spokoju ducha, a zmarli w zamian udzielają żyjącym przestróg i nauk moralnych, na podstawie własnych doświadczeń. Ludowe widzenie świata w utworze wyraża treści związane z tym, jak współżyć z ludźmi i jak żyć, by zasłużyć na wieczność i szczęście po śmierci.

Sztuka "Dziady, cz. II"  w reżyserii Urszuli Kucharskiej i fantastycznym wyk. Teatru "Bezimienni przyjaciele" oraz Teatrzyku Dziecięcego "Debiucik" z Pisarzowic przypadła widzom do gustu i nagrodzona została gromkimi brawami. Składamy serdeczne podziękowania na ręce aktorów występujących na naszej scenie.