dziś: 2019-06-16

Michał Piec - Spotkanie Klubu Obieżyświatów

2018-10-06

Michał Piec to niezwykły człowiek, który pieszo, rowerem, autostopem i tanimi liniami lotniczymi odwiedził łącznie ponad 70 krajów świata. W podróży przede wszystkim ceni sobie niezależność. Jego wyprawy czasem mają charakter pielgrzymkowy, a zawsze niskobudżetowy. Lubi łączyć autostop z rowerem, a także nocować bez namiotu w szeroko pojętej infrastrukturze otoczenia.

Niskobudżetowe podróżowanie w praktyce, strategie nocowania w infrastrukturze otoczenia, praktyczne rady wraz ze sporą dawką zabawnych anegdotek i powodujących gęsią skórkę historii, a także mnóstwo barwnych zdjęć, z kilkudziesięciu krajów świata i setek noclegów. To wszystko zobaczyliśmy w sali kameralnej na spotkaniu z Michałem Piecem w ramach Klubu Obieżyświatów


Opowieści o nocowaniu w zjeżdżalni na placu zabaw w Iranie czy w schronisku dla bezdomnych w Gruzji. W szpitalu na Syberii i w damskiej toalecie w Japonii. Pod mostem w Sankt Petersburgu i u mordercy w Armenii. Pod meczetem i w szatni sędziów piłkarskich. W aquaparku i wykolejonym wagonie. W dziesiątkach pustostanów, na dachach i poddaszach różnych budynków, przestankach autobusowych. Praktyczne strategie nocowania w infrastrukturze otoczenia i triki dotyczące taniego podróżowania. Do tego dziesiątki anegdot takich jak kradzież wszystkich dokumentów i pieniędzy w Iranie, internowanie pod Smoleńskiem, przejazd Drogą Śmierci na składaku, czy rozprawa w sądzie w Jordanii. To wszystko opowiedział nam człowiek z niesamowita pasją do podróżowania, mimo swego młodego wieku odwiedził już ponad 70 krajów, i przeżył przygody zarezerwowane dla tych najodważniejszych!

 

powrót do wydarzeń