dziś: 2024-04-26

Sukcesy kęckich recytatorów!

24.04.2018r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Oświęcimiu odbyły się eliminacje rejonowe XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego dla szkół podstawowych.

Gminę Kęty w konkursie reprezentowało 6 dzieci i –  co jest warte podkreślenia –  wszystkie znalazły się w gronie laureatów.

W kategorii wiekowej „klasy I – III” Sara Sałata - reprezentantka Domu Kultury w Kętach oraz Natalia Nikiel - reprezentantka Parafii pw. NSPJ w Kętach otrzymały nominacje do eliminacji wojewódzkich w Nowym Sączu, a Emilia Wojewodzic ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętach - zdobyła wyróżnienie. Z kolei w kategorii wiekowej „klasy IV-VII” nominację do konkursu finałowego otrzymali: Dominik Sałata  z Domu Kultury w Kętach oraz Julia Augustyńska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach. Natomiast  wyróżnienie otrzymała Zuzanna Jastrzębska –  reprezentantka Parafii pw. NSPJ w Kętach.

Julię Augustyńską do konkursu przygotowywała Pani Grażyna Małysa, a pozostałą piątkę laureatów – Pani Maria Karaim, prowadząca w Domu Kultury w Kętach Grupę Teatralną „Bajdurki”. Z tejże grupy wywodzą się wszyscy przygotowywani przez nią recytatorzy.

Wszystkim dzieciom gratulujemy odniesionych sukcesów i życzymy powodzenia w Finale, który odbędzie się 24 maja w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.