dziś: 2020-01-20

Z Piotrem Śliwińskim na szczyt Mount Everest

2019-09-27
Cało i zdrowo powrócił z dwunastej wyprawy dookoła świata. 27.09 postanowił nam opowiedzieć o swoich arcyciekawych przygodach podczas Światowych Dni Turystyki 2019. Z kim mieliśmy przyjemność spędzić piątkowy wieczór?
Piotr Śliwiński - krakowski podróżnik i absolwent Politechniki Krakowskiej. Zdobycie Mont Everest zakończyło się sukcesem. Nie obyło się bez niebezpiecznych sytuacji, m. in. niedotlenienia organizmu i obrzęku mózgu, ponadto na wysokości ok. 8000 m n.p.m. doświadczył tzw. "biwak śmierci", czyli samotnie spędzoną noc w ekstremalnych warunkach.
Tym aktem z 2018 roku uczcił 40-lecie wyboru Karola Wojtyły na papieża, pierwsze wejście na najwyższy szczyt ziemi Polki - Wandy Rutkiewicz oraz setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Polska wyprawa na Mount Everest (8848 m n.p.m.) zakończyła się sukcesem – szczyt został zdobyty 19 maja, jednak nie obyło się bez dramatycznych przeżyć. W wyprawie na Mount Everest (8848 m n.pm.) wzięli udział Piotr Śliwiński, Jacek Jaśniewski i Piotr Jaśniewski. Jednak tylko temu pierwszemu podróżnikowi udało się osiągnąć cel.

Znalezione obrazy dla zapytania mount everest

powrót do wydarzeń