dziś: 2024-04-27

WERNISAŻ WYSTAWY 19.02.2019 „MAŁA LALKA – WIELKA GWIAZDA” Anity Stokłosy

Autorka wystawy jest mieszkanką Skoczowa, a jej pasja to… miniaturowe krawiectwo. W galerii na parterze do 19 marca można podziwiać 350 lalek w unikatowych strojach, które  zostały uszyte przez Panią Anitę Stokłosę. Ta wystawa to przede wszystkim właśnie miniaturowe krawiectwo. Zestawienia tkanin, faktur i kolorów w połączeniu z wykrojami pomniejszonymi do skali lalek ujmuje precyzją wykonania. Żakiety i spódniczki, garsonki, spódniczki na podszewkach, żakieciki zapinane na zatrzaski, kapelusze z prawdziwego filcu ozdobione piórami, koralikami czy tasiemkami. Stroje szyte są maszynowo, natomiast wszelkie dodatki, takie jak zatrzaski, haftki, koraliki czy wszelkie elementy biżuterii doszywane są ręcznie. Ilekroć podziwia się prace projektantki można dostrzec nowe elementy na każdym ze strojów.

Wystawa odwiedziła kilkanaście miejsc w Polsce. Cieszy się dużą popularnością. Pani Anita Stokłosa została zaproszona do programu Dzień Dobry TVN wraz ze światowej sławy projektantką – Ewą Minge, która bardzo pochlebnie wypowiedziała się o jej artystycznej działalności. Dwukrotnie była gościem w Pytaniu na Śniadanie. Materiały o Pani Anicie ukazały się również na kanale Tropiciele TVP3, w Wiadomościach, Teleexpresie.

Kolekcja została wpisana do Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości 2007 r.

W 2012 r. działalność artystyczna pani Anity została po raz kolejny wyróżniona, a to za pośrednictwem Couture Doll Design Challenge w grupie „professional”.

Dziękujemy wszystkim obecnym za przemiłą atmosferę i zapraszamy na kolejne wystawy.