dziś: 2024-05-02

DNI KĘT 2023

Dni Kęt 2023 przyciągnęły tłumy mieszkańców Kęt i okolicznych miejscowości, którzy chcieli wziąć udział w różnorodnych atrakcjach oferowanych przez organizatorów: Dom Kultury w Kętach i Gminę Kęty.

Trzydniowe świętowanie rozpoczął piknik z muzyką. W piątek 16 czerwca 2023 spotkaliśmy się na bulwarach nad Sołą, gdzie mogliśmy się cieszyć letnim słońcem, podczas gdy miła muzyka w tle tworzyła przyjemną atmosferę.

Jednak prawdziwą atrakcją piątkowej odsłony Dni Kęt 2023 była Eksplozja Kolorów. Od godziny 18:00 kolory rzucane w powietrze stworzyły niesamowity i barwny spektakl, który wzbudził zachwyt i radość u wszystkich uczestników. Kolejne wyzuty kolorów odbywały się co pół godziny, zapewniając nieustający efekt wizualny. Wieczorem na bulwarach nad Sołą odbyła się również plenerowa dyskoteka. Wszyscy mogli tańczyć i bawić się przy energetycznej muzyce. Atmosfera była gorąca, a uczestnicy nie szczędzili wysiłków na trawiastym parkiecie.

Również w piątkowy wieczór odbyła się premiera spektaklu pt. "Kuń trojański" w wykonaniu Grupy Teatralnej "Antrakt". Już od wczesnego popołudnia można było zobaczyć zainteresowanych, którzy ustawili się w kolejce, aby odebrać bezpłatne wejściówki na spektakl. Tym, którym udało się otrzymać wejściówkę przyznawali, że naprawdę było warto. "Kuń trojański" okazał się być emocjonującym widowiskiem teatralnym, wciągającym widzów w intrygującą historię, pełną zaskakujących zwrotów akcji i zapewniającą niezapomniane wrażenia i dużą dawkę dobrego humoru.

Po zakończeniu spektaklu, o godzinie 21:30, na placu przed DK rozpoczęło się plenerowe kino. Wyświetlano film pt. "Oni dalej grzeszą, dobry Boże!". Ludzie zasiedli na ławeczkach, leżakach, krzesłach i kocach, aby cieszyć się wieczornym seansem filmowym pod otwartym niebem. Film dostarczył wszystkim dużo rozrywki, śmiechu i relaksu.

Trzecim punktem piątkowego świętowania było boisko ORLIK, gdzie rozgrywano Puchar Lata Kęckiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Zespoły rywalizowały o tytuł mistrza w sportowej atmosferze.

Był to doskonały początek weekendu pełnego radości, zabawy i kultury.

Foto: Łukasz Kuc Photography

W sobotę 17 czerwca 2023 plac DK był świadkiem pełnego energii i artystycznych wydarzeń drugiego dnia Święta Miasta. Wszystko rozpoczęło się o godzinie 15:00, kiedy to na scenie pojawiły się różne sekcje Domu Kultury oraz młodzi twórcy, prezentując program artystyczny. Było to niezwykłe widowisko, które pokazało bogactwo talentów i kreatywność mieszkańców Kęt.

Następnie, o godzinie 17:30, rozpoczął się koncert zespołu Fellows. Ich występ był prawdziwą taneczną podróżą przez dekady, podczas której publiczność mogła oddać się nostalgii i szaleństwu rytmów. Zespół dostarczył niezapomnianej rozrywki, prezentując największe przeboje z różnych epok muzycznych.

W przerwie koncertu wszyscy skupili swoją uwagę na spektaklu ognia, światła i dźwięku, czyli fireshow w wykonaniu Teatru Ognia Inferis. Każdy element show był starannie zaplanowany i dopracowany, tworząc widowisko, które wprawiło wszystkich w zachwyt.

Foto: Łukasz Kuc Photography

W niedzielę, 18 czerwca 2023 r., ostatni dzień tegorocznych Dni Kęt, rozpoczęło kino plenerowe, które cieszyło się dużym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców. Na dużym ekranie wyświetlono animację zatytułowaną "Mój przyjaciel Ufik".

Po zakończeniu seansu filmowego, o godzinie 16:30 rozpoczął się blok koncertowy.

Na początek rozbrzmiały rytmy dla najmłodszych, których do zabawy zachęcała Królewna Śnieżka. Stworzyła ona niezapomnianą atmosferę i wciągnęła dzieci w świat magii i fantazji. Kolejnymi wykonawcami były zespoły: "Kierunkowy 80", "The SNOW" oraz "Pociąg Rock'N'Roll". Ich energetyczne występy dostarczyły wielu emocji i sprawiły, że publiczność nie mogła usiedzieć w miejscu. To była dobra rozgrzewka przed gwiazdą wieczoru - Grzegorzem Hyżym, popularnym polskim artystą, który podbił serca publiczności swoimi przebojowymi utworami. Jego koncert był kulminacyjnym punktem trzeciego dnia święta miasta Kęty. Wokalista porwał tłumy swoim talentem, charyzmą i świetnym kontaktem z publicznością, dostarczając niezapomnianych wrażeń muzycznych.

Na zakończenie wieczoru, tuż po koncercie Grzegorza Hyżego, Burmistrz Gminy Kęty – Krzysztof Jan Klęczar wraz z poseł Dorotą Niedzielą zaprosili mieszkańców na spektakularne widowisko pirotechniczno i laserowe. Kolorowe wybuchy i migotające światło nadały nocy niezapomnianego charakteru.

Foto: Łukasz Kuc Photography

Oprócz głównych wydarzeń, przez wszystkie trzy dni na placu DK, można było skorzystać z innych atrakcji. Strefa foodtrucków była rajem dla smakoszy, oferując różnorodne potrawy z całego świata. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i cieszyć się wyjątkowymi kulinarnymi doznaniami. Dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowano animacje, które dostarczyły im mnóstwo zabawy i radości. Dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zamków, malowania twarzy, konkursów i wielu innych atrakcji, które sprawiły, że całe wydarzenie było rodzinne i przyjazne dla wszystkich. Nie zabrakło również stoisk rękodzielniczych, na których lokalni twórcy prezentowali swoje wyroby. Od biżuterii po rękodzielnicze przedmioty dekoracyjne, każdy mógł znaleźć coś unikalnego i niepowtarzalnego.

Dni Kęt 2023 były obfitujące w artystyczne doznania i rozrywkę. Plac Domu Kultury tętnił życiem, a wszyscy uczestnicy mogli cieszyć się różnorodnym programem, pysznym jedzeniem, atrakcjami dla dzieci. To był niezapomniany weekend, który na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Kęt.

Gorące podziękowania dla naszych sponsorów:

Grupa Kęty - sponsor główny

Cukiernia-Piekarnia Brzuchański
Beskid Media
ŻUR NA ZAKWASIE
Igmar Kęty
Gorące podziękowania dla naszych partnerów:
Gorące podziękowania dla WSZYSTKICH, którzy świętowali z nami w tym roku!