dziś: 2024-05-01

Kolejne sukcesy Bajdurek | I miejsce w Bochni

We wtorek 12 grudnia odbył się XXVII Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej ,,Pierścień św. Kingi’’. Zadaniem uczestników było przygotowanie wiersza o tematyce religijnej. Głównym celem konkursu jest promowanie tego typu poezji wśród dzieci i młodzieży.

W gronie prawie 100 młodych recytatorów z całego kraju znalazły się również dziewczynki reprezentujące Dom Kultury w Kętach: Liliana Mirocha (kl. II), Liliana Kazek (kl. IV) i Justyna Ledwoń (kl. VII). Do konkursu przygotowała je pani Maria Karaim – wieloletni instruktor teatralny Domu Kultury. Przygotowania, choć niełatwe - ze względu na intensywny mikołajkowy czas wypełniony wieloma przedstawieniami, zakończył się niebywałym sukcesem. Każda z recytatorek podczas przesłuchań rejonowych w MDK w Oświęcimiu zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej i otrzymała nominację do finału ogólnopolskiego w Bochni.

Tradycyjnie finał odbył się w Kopalni Soli. W jury Ogólnopolskiego Konkursu zasiadali:

• przewodniczący Tadeusz Chudecki – aktor filmowy i teatralny
  • Maria Fortuna-Sudor – redaktorka tygodnika NIEDZIELA
  • Milenia Małecka-Rogal – dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu
  • Wacław Jagielski – artysta malarz i poeta

Komisja konkursowa po wysłuchaniu 91 deklamacji wybrała 18 najlepszych recytatorów. Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że Liliana Mirocha z Domu Kultury w Kętach otrzymała I miejsce w kategorii klas 1-3. Lilianka ucieszyła się ze zdobycia I miejsca oraz z otrzymanych nagród, a zwłaszcza z obrazu pędzla artysty - Wacława Jagielskiego.