dziś: 2024-05-02

Kuń Trojański | spektakl GT ANTRAKT

16 czerwca odbyła się premiera spektaklu komediowego "Kuń Trojański" Grupy Teatralnej Antrakt.

Historia wojny dziesięcioletniej, według greckiej mitologii rozpoczęła się po porwaniu przez Parysa, syna trojańskiego króla Priama, pięknej Heleny, żony króla Sparty Menelaosa. Na ratunek ruszyła potężna armia Achajów pod wodzą mykeńskiego władcy Agamemnona. Była to wojna nie tylko ludzi, ale też bogów i herosów. Wojnę, po latach nieskutecznego oblężenia, zakończył podstęp Odyseusza. Koń trojański otworzył Achajom bramy miasta i stał się przyczyną upadku potężnego królestwa.

Brzmi, jak z lekcji języka polskiego?
Czy tak samo było na naszym spektaklu? Czy takim samym dialogiem została opowiedziana historia pięknej Heleny i Parysa, co rozpętali wojnę trojańską?....Zdecydowanie NIE!!! BYŁO DUŻO ZABAWNIEJ!!!

ANTRAKT to grupa teatralna zrzeszająca aktorów-amatorów pow. 18 r.ż., którzy podczas zajęć rozwijają swoje teatralne pasje. W swoim dorobku grupa ma nietuzinkowe komedie oraz etiudę teatralną, które bawiły do łez i cieszyły się ogromną popularnością wśród widzów. Pierwszym spektaklem w wykonaniu grupy teatralnej były "Kandydatki na żonę" wystawione w 2015r.