dziś: 2024-04-29

Mobilny Dom Kultury zakończył wakacyjną trasę!

Mobilny Dom Kultury zakończył pełną radości wakacyjną trasę!

Mobilny Dom Kultury to inicjatywa Domu Kultury w Kętach zapoczątkowana w 2018 roku. Ta forma kreatywnej animacji dla najmłodszych odbywała się na różnych osiedlowych placach zabaw.

W dniach od 21 do 25 sierpnia odwiedziliśmy kilka placów zabaw, gdzie czekały na nas dzieci z uśmiechami na twarzach i niecierpliwie oczekujące niesamowitych atrakcji. Naszym celem było przyniesienie radości najmłodszym oraz spędzenie wspólnie czasu na świeżym powietrzu - i to zadanie udało się nam zrealizować w pełni. Wspólnie bawiliśmy się tak, jak to bywało w przeszłości, a także udowodniliśmy, że przestrzeń publiczna ma ogromną wartość jako miejsce spotkań i inicjatyw wspólnych.

Nasza wędrówka po placach zabaw obejmowała ulice Wszystkich Świętych, Legionów, S. Królickiego, Nad Sołą oraz osiedle 700-lecia. Każde z tych miejsc przyniosło niezapomniane chwile i uśmiechy na twarzach dzieci.

Dla naszych najmłodszych uczestników przygotowaliśmy różnorodne atrakcje. Malowaliśmy barwne wzory na buziach, tworzyliśmy efektowne tatuaże z brokatu, organizowaliśmy zabawy plastyczne i sportowe, a także tworzyliśmy ogromne bańki mydlane, które unosiły się w powietrzu, zdobywając westchnienia zachwytu.

Jesteśmy przekonani, że czas spędzony razem z nami na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych uczestników. Już nie możemy się doczekać, kiedy znów spotkamy się z naszymi milusińskimi podczas zajęć stałych w nadchodzącym Sezonie Artystycznym 2023/2024.