dziś: 2024-04-26

RSTK Grupa na Zamku Oświęcim "W sztuce sakralnej" | WYSTAWA

Wernisaż wystawy  "RSTK Grupa na Zamku Oświęcim w sztuce sakralnej" otworzył 24. Festiwal Twórczości Religijnej Psallite Deo.

Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu członków Stowarzyszenia RSTK Grupa na Zamku Oświęcim mogliśmy podziwiać niesamowite dzieła sztuki sakralnej, za co serdecznie dziękujemy!

Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury „Grupa na Zamku” skupia pasjonatów, ludzi wrażliwych na piękno, artystów amatorów. Od trzydziestu sześciu lat tworzą i promują ziemię oświęcimską. Stowarzyszenie ma charakter ogólnopolski - skupia artystów nie tylko z Oświęcimia. W niektórych przypadkach życiowe losy spowodowały, że rodowici Oświęcimianie - którzy byli członkami RSTK "Grupa na Zamku" - dziś mieszkają w innych miastach i są nadal członkami grupy. Do stowarzyszenia należą też osoby które poprzez kontakty bieżące i organizowane plenery utożsamiają się z nim i są jego czynnymi członkami.

Wspieranie, organizowanie oraz upowszechnianie działań służących rozwojowi twórczości, pomoc w prezentacji ambitnych dokonań twórczych członków stowarzyszenia oraz ludzi młodych to sprawy, na których najbardziej zależy "Grupie na Zamku". Obecny cel działania, mimo upływu trzydziestu lat, praktycznie jest zbieżny z celami określonymi w dokumencie założycielskim. Promocja członków stowarzyszenia, promocja Oświęcimia, powiatu i regionu, rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz stała obecność w życiu kulturalnym i społecznym miasta są niezmienne. To malarstwo, twórczość literacka, a także rzeźba, fotografia, grafika komputerowa, tworzenie witraży i biżuterii.