dziś: 2024-05-02

Sekcja rękodzieła „gUsToWnia” - UTW w Kętach

Artystyczna integracja w „gUsToWni”

Bycie słuchaczem Uniwersytetu Trzeciego Wieku to nie tylko chodzenie na wykłady, to również okazja do rozwijania swoich pasji. Dom Kultury w Kętach umożliwia seniorom szeroki wybór zajęć fakultatywnych w postaci kursów językowych, komputerowych, zajęć ruchowych, wokalnych, tanecznych. Niezwykle prężnie działa też sekcja rękodzieła o nazwie „gUsToWnia”. Skupia ona niemal 20 osób zainteresowanych rzemiosłem artystycznym.

W ostatnich miesiącach z inicjatywy uczestników sekcji rękodzieła miała miejsce przyjacielska wymiana doświadczeń z Paniami działającymi w podobnej sekcji w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieprzu. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbyły się warsztaty tworzenia ozdób świątecznych w Wieprzu. Kęcka sekcja rękodzieła zrewanżowała się organizując w czwartek 15 marca spotkanie w sali kameralnej DK. Była integracja, kawa i słodkości oraz przywieziony z Wieprza wegański smalec z fasoli i cebuli podawany na krążkach ryżowych. Ale przede wszystkim były też wspaniałe warsztaty poprowadzone przez jedną pań z „gUsToWni” UTW p. Halinę Bizoń. Goście z Wieprza, wspólnie z gospodarzami, wykonywali barwne kwiaty z krepiny: kaczeńce, maki i wiosenne pąki na gałązkach jabłoni. Znajomość z Paniami z sekcji rękodzieła z Wieprza przyniosła ze sobą wiele doznań artystycznych i z pewnością będzie kontynuowana. Zaplanowane jest już bowiem kolejne spotkanie, podczas którego wykonywać będziemy kwiaty z pończoch.

Zajęcia sekcji rękodzieła działającej przy UTW w Kętach odbywają się co poniedziałek w godzinach 14:00 – 16:00. Zachęcamy do odwiedzenia profilu " Sekcja rękodzieła UTW Kęty" na portalu społecznościowym Facebook, gdzie uczestnicy zajęć prezentują swoje piękne prace.