dziś: 2024-05-01

Świąteczna Magia w Kętach: Bajdurki, Tańce i Niespodzianki!

Grudniowe dni przyniosły niezwykłą dawkę świątecznego nastroju do Domu Kultury w Kętach. Działo się to za sprawą Imprezy Mikołajkowej, która trwała od 2 do 7 grudnia. Było to 6 dni pełnych teatralnych wrażeń, filmowej magii i niespodzianek od samego Mikołaja.

Bajdurki w legendzie o Smoku Wawelskim

Grupa Teatralna „Bajdurki”, działająca – niezmiennie – pod kierunkiem Marii Karaim i Marty Koczur, przeniosła nas w świat baśniowego, starego Krakowa. Widowiskowe stroje i scenografia autorstwa Katarzyny Żak i Sylwii Drebszok oraz skoczna muzyka Michała Kruczalaka stworzyły niezapomniany klimat. Widzowie, zwłaszcza najmłodsza ich część, reagowali z entuzjazmem i zachwytem na kolejne sceny znanej legendy.

Zimowe pląsy z Elfami w Mroźnej Krainie

Po spektaklu publiczność przeniosła się do szalonej zabawy tanecznej z pomocnikami św. Mikołaja, Elfami i uroczymi Śnieżynkami. Nie sposób było przejść obojętnie obok świątecznych melodii, które każdego porywały do tańca. Cudowną atmosferę uzupełniały bajkowe dekoracje stworzone przez Ewelinę Bogacz, które przeniosły nas w mroźną krainę rodem z baśni o Królowej Śniegu.

Spotkanie z Mikołajem – Prezenty dla 1300 Dzieci

Najbardziej wyczekiwanym momentem było z pewnością przybycie samego Świętego Mikołaja. Jego obecność sprawiła, że serca maluchów zabiły szybciej, a oczy błyszczały radością. Mikołaj osobiście wręczył prezenty niemal 1300 dzieciom, czyniąc każdy z tych dni niezapomnianym.

Wspólne Świętowanie

Mikołajkowa Impreza w Domu Kultury w Kętach to nie tylko wyjątkowe wydarzenie kulturalne, lecz również okazja, gdy tworzymy razem chwile radości. To właśnie tego typu spotkania dodają magii przedświątecznemu okresowi, napełniają serca radością i nadzieją na zbliżające się Święta!