dziś: 2024-05-07

Sukcesy Grupy Teatralnej Bajdurki

Pierwszy tydzień grudnia, co roku jest dla grupy teatralnej "Bajdurki" działającej w Domu Kultury w Kętach czasem wytężonej pracy. Nasi mali aktorzy aż 8 razy wystawili przygotowany specjalnie na okazję mikołajek spektakl pt. "Złota Kaczka". Na tym jednak nie zakończyła się w grudniu ich aktywność. W tym roku po raz pierwszy czwórka dzieci z grupy teatralnej wzięła udział w eliminacjach rejonowych XXI Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej "Pierścień św. Kingi", które odbyły się 4 grudnia w MDK w Oświęcimiu. W konkursie zaprezentowali się: Anna Hess, Dominik Sałata, Sara Sałata i Natalia Nikiel. Swój warsztat recytatorski dzieci ćwiczyły pod czujnym i fachowym okiem pani Marii Karaim. Z dumą pragniemy podkreślić, że aż trójka z nich: Dominik, Sara i Natalka, otrzymała nominację do konkursu finałowego, który odbył się w dniach 13-14 grudnia w Kopalni Soli Bochnia. Trzeba tu zaznaczyć, że recytatorzy z kęckiego Domu Kultury stanowili połowę reprezentantów Powiatu Oświęcimskiego nominowanych do finału. W programie dwudniowego pobytu w Bochni, oprócz przesłuchań konkursowych znalazło się: zwiedzanie kopalni, projekcja filmu, spotkania integracyjne i inne atrakcje. Cieszy nas fakt, że i finał zaowocował sukcesem w postaci wyróżnienia dla Natalii Nikiel, która w nagrodę pojedzie w kwietniu na tygodniową wycieczkę do Warszawy. Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.