dziś: 2024-04-26

Teatr Malucha w Domu Kultury w Kętach za nami!

Nasz Dom Kultury został partnerem projektu "Teatr Malucha" organizowanego przez Małopolski Instytut Teatralny.
W ramach projektu odbyły się 2 wydarzenia:
17.10.2022, godz. 9:30 - bezpłatny spektakl pt.: "Zupka z blaszanego kubka", w wykonaniu Teatru Uszytego: dwoje piratów Emma i Chudy Joe trafiają na bezludną wyspę. Ich okręt zatonął wraz z całą załogą. Próbują za wszelką cenę wydostać się z wyspy, ale nie jest to łatwe...

Joe próbuje jakoś rozbawić Emmę. Ze znalezionych przedmiotów i różnego rodzaju rekwizytów tworzy teatrzyk, przedstawia morską wersję Czerwonego Kapturka, w której wilkiem jest Wilk Morski, a Kapturkiem – Czerwona Apaszka.

Czy uda im się wydostać z wyspy?
Jak zakończy się ich przygoda?
Co odnajdą w znalezionej butelce?

scenariusz i reżyseria, obsada: Katarzyna Kopczyk, Andrzej Kopczyk
muzyka: Andrzej Kopczyk

Teatr Uszyty – powstał z niciego. A właściwie ze wszystkiego, co niezbędne: z miłości do teatru, lalek i pracy rzemieślniczej.
Teatr Uszyty jest niezależnym tworem Katarzyny i Andrzeja Kopczyków, zawodowych aktorów, na co dzień pracujących w jednym z krakowskich teatrów. Swą działalność rozpoczęli właśnie przedstawieniem ”Kto tam?”, którego premiera miała miejsce w 2014 roku w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.
Tworzą przy użyciu igły, młotka, talentu, śrubek, nitek, energii, wiertarki, pomysłów, tkanin, piły, wyrzynarki, humoru… Dla małych i dużych.

Była to impreza zamknięta dla zorganizowanych grup przedszkolnych.

13.11.2022, godz. 16:00 - bezpłatny spektakl w technice teatru cieni dla najmłodszych dzieci (1 - 4 lat) oraz ich rodziców pt.: "Co w trawie piszczy", w wyk. Teatru Figurki.

Czas trwania: 30 minut + cieniowe zabawy
Ta historia nie dzieje się ani dawno dawno temu, ani za siedmioma górami i siedmioma morzami. Ta historia dzieje się tuż za drzwiami naszych domów. Mały ślimak wykluwa się z jajka, gąsienica właśnie zamyka się w kokonie, a mała żabka zaraz zrobi pierwszy skok. W tym spektaklu nie będzie wielkich przygód ani strasznych katastrof. Za to zobaczycie tutaj małą mrówkę, dźwigająca zdecydowanie zbyt duży liść, gonitwę pszczół, które robią sobie wyścigi do kwiatka i pająka, który nie ma się z kim bawić.
Reżyseria: Dagmara Żabska
Scenariusz: zespół
Scenografia: Agnieszka Polańska
Muzyka: Tomasz Krzyżanowski
Występują: Luna Sawka i Tadeusz Dylawerski
Produkcja: Marta Hankus z zespołem (Andrzej Pietyra, Luna Sawka)

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego".