dziś: 2024-04-29

Weekend z Fantastyką za nami | 2023

Świat Fantasy podczas Weekendu z Fantastyką w Domu Kultury w Kętach!

Jesień zawitała do Kęt. Dla miłośników magii, przygód i światów fantastycznych 6 października był dniem oznaczającym początek wyjątkowego wydarzenia - Weekendu z Fantastyką w Domu Kultury.

Od samego początku, od piątkowego wieczoru, uczestnicy mogli zanurzyć się w świat Fantasy. W programie czekała na nich prawdziwa uczta, od emocjonujących turniejów, przez gry planszowe, sesje RPG, po fantastyczne seanse filmowe. Wielbiciele planszówek mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas emocjonujących rozgrywek.

Dla tych, którzy marzyli o wcieleniu się w postacie ze świata fantasy, organizatorzy przygotowali niezapomniane przygody w różnych systemach RPG. Wspólnie z innymi uczestnikami wyruszali na fantastyczne wyprawy, odkrywając magiczne krainy i stawiając czoła niebezpieczeństwom.

Piątkowy wieczór rozpoczął się od seansu filmowego "Blue Beetle" (2023). Natomiast w sobotę wieczorem czekał nas film "Wszystko wszędzie naraz" (2022) opowiadający o kobiecie w średnim wieku, która zostaje wciągnięta w szaloną przygodę, podczas której może uratować świat, eksplorując różne wszechświaty.

Sobota była również dniem pokazów walki o nazwie "Szkocka historia", późnym popołudniem można było podziwiać widowiskowe pojedynki.

Niedzielny dzień obfitował w stoiska pełne niezwykłych gadżetów, książek fantasy oraz doświadczeń inspirowanych światem fantastyki. Można było znaleźć stoisko dla fanów Harrego Pottera, stoisko alchemiczne, a także animacje dla dzieci. Prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników fantastyki. Najmłodsi wraz z rodzicami mogli obejrzeć film animowany "Zadziwiający Kot Maurycy".

W niedzielę odbyły się także spotkania autorskie, podczas których Janusz Stankiewicz, Wiktoria Czyżycka i Paweł Sylwester Więzik opowiedzieli o swojej twórczości. Ponadto, o godzinie 14:00 wszyscy fani Śródziemia mieli okazję uczestniczyć w prelekcji "20-lecie The Lord of the Rings - porozmawiajmy o filmie i książce".

To fantastyczne wydarzenie przyciągnęło wielu miłośników fantastyki z Kęt i okolic. Niezapomniane chwile, fantastyczne wspomnienia i nowe przyjaźnie - to właśnie Weekend z Fantastyką w Domu Kultury w Kętach.