dziś: 2024-04-29

XII Kęckie Noce Rockowe

Do Wielkiego Finału 12. edycji Kęckich Nocy Rockowych 2023 przystąpiło 5 zespołów. Dwa zespoły: Gif-Noise oraz SawDust wybrało jury, natomiast trzy: Metr pod Ziemią, Dr Fausz, Dumb Moon wybrała (największa liczba lajków) społeczność FB Kęckich Nocy Rockowych.

Laureaci przeglądu zaprezentowali się 2 września podczas sobotniego Wielkiego Finału. Do bitwy stanęły 4 kapele: SawDust, Metr pod Ziemią, Dr Fausz oraz Dumb Moon.

Zespoły oceniało jury w składzie:

- Sylwia Brzozowicz - Dyrektor Domu Kultury w Kętach
- Piotr Wojtyczek - pomysłodawcę Kęckich Nocy Rockowych, wokalisty PM2 Collective, twórcy Ligi Dżentelmenów
- Remigiusz Hadka - muzyka, multiinstrumentalista, właściciel Studia Nagrań Feelngoodstudio
- Mirosław Malec / Smalec z zespołu GAGA/Zielone Żabki
- Dorota Karasińska z zespołu Blade Loki

Wyniki tegorocznych muzycznych zmagań przedstawiają się następująco:

Nagroda główna, czyli nagranie płyty w profesjonalnym studio oraz Nagroda Publiczności trafiła wprost w ręce zespołu SawDust.
Osobowością KNR został Antoni Wandzel z zespołu Metr pod Ziemią, wokalistą  - Patryk Słotwiński z zespołu SawDust, a instrumentalistą KNR - Dominik Hulbój z zespołu SawDust.

Nagrodę Specjalną otrzymał zespół Metr pod Ziemią, nagrodę  #muzykajestważna - Dumb Moon, a nagrodę FOTO zespół Metr pod Ziemią.

Fani motoryzacji mieli okazję odwiedzić Muzeum Zabytkowych Motocykli i skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Klub Motocyklowy Riders On The Storm z Bielan. Podczas Finału Kęckich Nocy Rockowych można było również zwiedzić Wystawę Fotografii Koncertowej Łukasza Kuca oraz posłuchać muzyki, dzięki uprzejmości Beskid Media. Ponadto posłuchać muzyki indyjskiej, wykonać tatuaż z henny czy odwiedzić Mini Wioskę Kryszny z przepysznym poczęstunkiem.

Wieczorne koncerty - legendarnych już kapel sceny punkowej - GAGA/Zielone Żabki i Blade Loki rozgrzały scenę plenerową Domu Kultury w Kętach do czerwoności. To było to!

Dziękujemy Wam za obecność i niezapomniany, energetyczny klimat!

Dziękujemy Łukaszowi Kuc za niesamowite zdjęcia.

Widzimy się za rok w jeszcze większym składzie!