dziś: 2024-07-17

UTW w skrócie | 2023/2024

KWIECIEŃ 2024

KWIETNIOWE WYJAZDY, cd.

19.04 wyruszyliśmy na kolejną niezapomnianą wycieczkę pod hasłem "Bliskie Okolice - Zwiedzamy Lokalnie". Tym razem nasze kroki zaprowadziły nas do malowniczego Osieka. Rozpoczęliśmy od zwiedzania Izby Regionalnej, gdzie Pan Marian Kocemba przybliżył nam fascynującą historię Osieka. Następnie przenieśliśmy się do zabytkowego pałacyku oraz drewnianego kościoła, o którym opowiedział nam Pan Adam Hałatek. Po intensywnym zwiedzaniu nadszadł czas na rozrywkę i integrację na @ranczonastawowej! Zatańczyliśmy, zaśpiewaliśmy, delektowaliśmy się kiełbaskami z ogniska, a nawet odbyliśmy przejażdżki konne i pływaliśmy łódką. Mimo nieprzychylnych warunków pogodowych przez weekend, nasza odwaga nie została złamana! Wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę po szlakach Beskidu, otuleni białym puchem śniegu. We wtorek 23.04 czekało na nas kolejne niezwykłe doświadczenie! Wyruszyliśmy do Wadowic, by odkrywać świat w SOWA Wadowice - Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności. Kwiecień zakończyliśmy przemierzając koziańskie szlaki i podziwiając widoki na kamieniołomie.
     

WYKŁAD Z EWĄ KASSALĄ

"Jest w nas moc, czyli literacka opowieść o tych co byli przed nami", to cudowne spotkanie z wyjątkową pisarką, autorką powieści: "Królowa Saby", "Czas Bogini", czy "Hatszepsut", trenerką, kreatorką akcji społecznych, specjalistką ds. równouprawnienia kobiet i mężczyzn, autoprezentacji i kreowania wizerunku, scenarzystką i prowadzącą programy telewizyjne, konferencje i sesje, głównie kobiece.

 

13 kwietnia 2024 odbył się VIII Otwarty Turniej Gry w Boule pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty

  

WYCIECZKA NA ŚLĄSK

Wraz z początkiem kwietnia ruszyliśmy na Śląsk! Zwiedziliśmy Nikiszowiec oraz ruszyliśmy na podbój kosmosu w Planetarium Śląskim! Warto zaznaczyć, że Nikiszowiec to unikat na skalę Polski. To wyjątkowe miejsce, które swym klimatem zadziwia turystów z całego kraju, a nawet zza granicy. Wędrówka po tej dzielnicy pozwoli przenieść się Wam o 100 lat wstecz. W świat górniczej przeszłości i tradycji miasta.

 

Gramy w RUMMIKUB'a

Jᴇᴅɴᴀ ᴢ ꜱᴇᴋᴄᴊɪ UTW – Gɪᴇʀ Pʟᴀɴꜱᴢᴏᴡʏᴄʜ ᴡ ʀᴀᴍᴀᴄʜ ꜱᴡᴏɪᴄʜ ꜱᴘᴏᴛᴋᴀń ɢʀᴀ ᴍɪ.ɪɴ. ᴡ Rᴜᴍᴍɪᴋᴜʙ. Podczas spotkań oprócz treningów zorganizowano „Turniej UTW w Rummikub” oraz Turniej międzypokoleniowy „UTW kontra kęcki „Kopernik”.Kolejnym wydarzeniem była „I Edycja Kęckiej Ligi z UTW”. W poniedziałek, 8 kwietnia podsumowaliśmy zmagania wręczając dyplomy oraz drobne upominki od Rummikub Kęty.

MARZEC 2024

Wykłady, Dzień Kobiet w Wilamowicach, Termy w Chochołowie, "Dzień Kobiet w Kapeluszu", Wycieczka Wieprz i Nidek

LUTY 2024

Wieczorek poetycki "W rytmie wiosny", spotkanie autorskie z Anną Satławą

29 lutego, w Miejscu Aktywności Mieszkańców Rynek 13 odbył się wspólny wieczorek poetycki z wierszami Anny Satławy.

XI Ogólnopolska Zimowa Senioriada w Rabce - Zdroju

Walentynkowe Bingo

We wtorek 13.02, tradycyjnie już, w ramach UTW odbyły się towarzyskie rozgrywki w bingo. Seniorzy bardzo chętnie uczestniczą w tej grze, która uczy refleksu, spostrzegawczości i logicznego myślenia. Uczestnicy, oprócz satysfakcji z wygranej, otrzymali bony i vouchery do kęckich kawiarni i restauracji. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli pozytywnie na naszą prośbę:
 
 
Dzięki naszym darczyńcom Seniorzy będą mogli spędzić słodkie „Walentynki”

STYCZEŃ 2024

Kolęda z Babcią i Dziadkiem

22 stycznia odbył się niezapomniany koncert zespołu Włóczykije z Bielska-Białej pod kierunkiem Pani Aleksandry Stępień dedykowany naszym kochanym Babciom i Dziadkom - Studentom z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kętach! Koncert był piękny i bardzo wzruszający.

 

Kolędowanie w Senior-Vigor

Jak co roku, zespół wokalny UTW "Wokale", odwiedził podopiecznych Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Kętach, by przy akompaniamencie kolęd i pastorałek złożyć noworoczne życzenia zaprzyjaźnionym Seniorom.

 

Wycieczka do Cieszyna

Studenci UTW wyruszyli w niezapomnianą podróż do Cieszyna, który czekał na nich z całym swoim urokiem, malowniczymi uliczkami i fascynującą historią. Mieli okazje zwiedzić zabytki oraz najsłynniejsze atrakcje miasta, m.in.:
- Wzgórze Zamkowe
- Rynek
- Studnia Trzech Braci
- Transgraniczne Centrum Informacji
Zakończeniem wyjazdu było Przedstawienie Jasełkowe w Teatrze i A. Mickiewicza. Oczywiście nie zabrakło też czasu na rozrywkę i odpoczynek, bo studia to nie tylko nauka, ale również radość z życia!

 

Działania projektowe "Aktywni i Inspirujący"

GRUDZIEŃ 2023

Wykłady w grudniu:

Spotkanie z podróżnikiem Grzegorzem Petryszakiem - "Magiczna Gruzja",

Adam Hałat - "W krainie fiordów, reniferów i maksidorszy".

 

KALENDARZ UTW na Nowy Rok

 

Mikołajki

Nigdy nie jesteśmy za starzy na magię Świętego Mikołaja! Dowód? Seniorzy z Kęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku udowodnili to w niesamowity sposób, świętując Mikołajki z pełnym humorem i radością!  Dla nich wiek to tylko liczba, a wiara w dobroć i radość trwa wiecznie. Niech ta inspirująca historia przypomni nam, że serce pełne uśmiechu jest receptą na wieczną młodość!

 

Wycieczka na Rycerzowa

 

Wycieczka Kozy

 

Wycieczka Jawornik

 

Wyjazd na Termy Chochołowskie

Wspomnień czar! To był niesamowity wyjazd! ???? Wracamy wspomnieniami, by podzielić się wrażeniami z wycieczki studentów UTW do Term w Chochołowie! ????
????‍♀️ Po przybyciu do Term zanurzyliśmy się w basenach termalnych. Czuć było relaksującą moc wody, a widoki wokół były po prostu nieziemskie! ????
Śmiechu i wspólnych emocji było co niemiara! ????????‍♂️
Dziękujemy wszystkim za towarzystwo i wspaniałe wspólne chwile!
Do zobaczenia następnym razem! ????????????

 

Międzypokoleniowy Turniej Rummikub

 

Przedświąteczne życzenia oraz seans "Uwierz w Mikołaja"

LISTOPAD 2023

Wykłady w listopadzie:

dr Joanna Zabłocka-Skorek - "Jazzman czy literat? Sylwetka Leopolda Tyrmanda" wraz z seansem "Filip",

Maciej Maciejewski - "Jak okazywać miłość - 5 języków miłości",

Dariusz Walusiak "Nieznane oblicze niemieckiego nazizmu".

 

Wycieczka do Krakowa

Celem wyjazdu był Zamek Królewski na Wawelu. Ten prawdziwy klejnot architektury i historii, niezmiennie zachwyca odwiedzających swoim pięknem i bogatą przeszłością. ????????
Dziękujemy naszym Seniorom za wspaniałą atmosferę! ????????

 

Leśna wyprawa z dziećmi ze Świetlicy Środowiskowej

 

UTW na Turnieju Gry w Boule w Nowym Targu

Nasi niezawodni Seniorzy wywalczyli dwa pierwsze miejsca na V Otwartym Turnieju Gry w Boule organizowanym przez Stowarzyszenie UTW Nowy Targ
Ogromne gratulacje dla:
???? Marka i Małgorzaty Wągiel za zajęcie I miejsca
???? Edwarda i Marii Handzlik za zajęcie II miejsca

 

 

Koncert Jesień z Kiepurą

PAŹDZIERNIK 2023

Sekcja Plastyczna UTW - BATIK

Wraz z październikiem, z pełną mocą ????, ruszyły zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kętach ???? Słuchaczy, którzy pasjonują się rękodziełem zapraszamy na warsztaty plastyczne, podczas których - pod okiem instruktora - tworzone są nietuzinkowe dzieła sztuki. W tym miesiącu poznajemy tajniki BATIKU.

Wykłady w październiku

Wykład inaugurujący nowy rok akademicki wygłosiła pani dr Wanda Matras-Mastalerz, nosił on tytuł: "Srebrny dobrostan. Jak wspierać zdrowie psychiczne w wieku dojrzałym". Kolejnymi wykładowcami byli:

Komisariat Policji w Kętach - wykład dotyczący zagrożeń związanych z wyłudzaniem pieniędzy i cyber-przestępstwami,

dr Monika Sulik - “Pamięć serca, czyli fotograficzna opowieść o upływie czasu”

Tomasz Nowak - “Sri Lanka. Raj utracony”

 

Występ UTW na 26. Festiwalu Twórczości Religijnej Psallite Deo

Spotkanie autorskie z Anną Satławą

Wycieczka Niedzica-Czorsztyn

Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024

 

Spotkanie organizacyjne

W dniu 2.10.2023r. odbyło się spotkanie organizacyjne, na którym została wybrana SPOŁECZNA RADA PROGRAMOWA SŁUCHACZY UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU W KĘTACH. W roku akademickim 2023/2024 wybrani zostali:

Adam Mrowiec - Przewodniczący

Członkowie:

Maria Handzlik

Grażyna Laszczak

Maria Niedziela

Zbigniew Gałuszka

Zygmunt Nycz

Julian Pieńczak

Kazimiera Szłapa - Sekretarz, Kronikarz

 

10-lecie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wadowicach

Nasza reprezentacyjna grupa Seniorów została zaproszona na uroczystości z okazji Jubileuszu zaprzyjaźnionego UTW. Wszystkim naszym kolegom i koleżankom życzyliśmy wielu pomyślnych lat i sukcesów, nieustannego dążenia do wiedzy i samorozwoju, realizacji pasji, zamierzeń i planów, czerpania radości i satysfakcji z podejmowanych działań oraz nawiązywania trwałych, pięknych przyjaźni.

WRZESIEŃ 2023

Wycieczka na Dolny Śląsk

Olimpiada Seniorów w Łazach

powrót do wydarzeń